Adres

Yeni Sanayi Mahallesi C/9 Blok 1002 Sok. No:47 Nazilli-Aydın

Telefon/Faks

02563161731-2306
02563161552

Evdeki Tadilat İşlerinde Gerekli Hırdavat Malzemeleri

Evdeki Tadilat İşlerinde Gerekli Hırdavat Malzemeleri

13Mar

2021

Genel

Evdeki Tadilat İşlerinde Gerekli Hırdavat Malzemeleri

Evdeki Tadilat İşlerinde Gerekli Hırdavat Malzemeleri

Matkap

Elektrikli ya da akülü olarak tercih edebileceğiniz matkaplar, delici özelliğinin yanında vidalama ve kırıcı özellikte de olabiliyor. Bu konuda seçiminizi yapmadan önce genellikle evinizde gereken tadilat işlerini göz önünde bulundurabilirsiniz. Özellikle uygulama yapılacak malzemenin sağlamlığı matkap seçiminde önemli yer tutar. Beton duvar, çelik gibi malzemelerde delme ve vidalama yapabilmek için ileri-geri hareketle darbe yapabilen akülü darbeli ya da elektrikli darbeli matkapları tercih edebilirsiniz. Darbesiz matkap satın alacağınız zaman aletin farklı malzemeler üzerindeki delme çapı özelliğine bakabilir, böylece darbe olmadan elde edeceğiniz verimi aşağı yukarı bir hesaplamayla öğrenebilirsiniz.
 

Akülü Vidalama

Ev yenileme işine girdiyseniz tadilatta çok sık vida sökme ve vida takma işi yapacaksınız demektir. Seri vidalamalarda klasik tornavidalardansa akülü vidalama aletleri işin hızlı ve fazla yorgunluk yaşamadan tamamlanmasını sağlar. Evde tadilat dekorasyon ya da eşya montajı gibi detaylı konular kapsamında yapılıyorsa dolap kapaklarının takılması, kapı kollarının değişimi, eşya sabitleme işleri, mobilya montajında çok sayıda vidalama yapılması gerekecektir. Özellikle ince yapılı ve açılı vidalamalar ayarlanabilir kafa pozisyonları sayesinde dolap içi köşe bağlantıları gibi ulaşılması zor yerlerde hayatı kolaylaştıran özelliktedir.
 

Çapraz Çizgili Lazer Nivo

Bir evde tadilat yapılıyorsa ve tadilatın kapsamında banyo ve mutfak fayanslarının değişmesi de söz konusuysa, çapraz çizgili lazer nivolar bu tür işlerde bir numaralı yardımcıdır. Lazer teknolojisiyle hassas hizalama yapabilen bu cihazlar; dolap montajı, duvar ve zemin fayans döşeme işlemi, duvar kağıdı döşenmesi gibi tadilat ve dekorasyon işlerinde minimum hata ile kusursuz ve daha az maliyetli işlerin ortaya çıkmasını sağlar.
 

Zımpara, Silikon ve diğer malzemeler

Tadilatın yardımcı elemanları arasında sayılabilecek zımpara, silikon vb. hırdavat malzemeleri kusursuz işlerin ortaya çıkmasında önemli bir yere sahiptir. Zımpara makinesi ile ahşap yüzeylerde pürüzsüzlüğü elde edebilir, şeffaf silikon ile banyo ve mutfak dekorasyonunu bozmadan su sızıntılarını önleyebilir, kablo kanalları ile dağınık kablo görüntüsünü ortadan kaldırabilirsiniz.

 


Bu yazı daha önce 895 kez okundu.

Yorum Yaz

Adınız

Email

Yorum

0 Yorum

Bu yazıya henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

en çok okunanlar

 Matkap Seçerken Nelere Dikkat Edilir?

Matkap Seçerken Nelere Dikkat Edilir? 13 Mar, 2021

İhtiyaç Duyulan Hobi ve Bahçe Ürünleri Nelerdir?

İhtiyaç Duyulan Hobi ve Bahçe Ürünleri Nelerdir? 13 Mar, 2021

Evdeki Tadilat İşlerinde Gerekli Hırdavat Malzemeleri

Evdeki Tadilat İşlerinde Gerekli Hırdavat Malzemeleri 13 Mar, 2021

Blog Kategorileri