Adres

Yeni Sanayi Mahallesi C/9 Blok 1002 Sok. No:47 Nazilli-Aydın

Telefon/Faks

02563161731-2306
02563161552

İhtiyaç Duyulan Hobi ve Bahçe Ürünleri Nelerdir?

İhtiyaç Duyulan Hobi ve Bahçe Ürünleri Nelerdir?

13Mar

2021

Genel

İhtiyaç Duyulan Hobi ve Bahçe Ürünleri Nelerdir?

En Çok İhtiyaç Duyulan Hobi ve Bahçe Ürünleri Nelerdir?

Bahçenizde yenilikler yaparken ya da farklı hobilere merak saldığınızda ihtiyaç duyabileceğiniz hobi ve bahçe aletlerini bu yazıda bulabilirsiniz. Metal, cam, ahşap, plastik, seramik gibi malzemelerde gravür uygulaması yapmak ya da hem gravür hem de kesme, kanal açma, taşlama, bileme, parlatma, temizleme ve oyma yapabileceğiniz bir el motorlarını, tutkal tabancalarını, lehimleme ve ısıtma yapabileceğiniz havya aletlerini, bahçenizde kullanabileceğiniz el aletlerini yakından tanımak için aşağıdaki listeye göz gezdirebilirsiniz:
 

El motorları

El motorlarındaki özellikler hobinize göre değişebilir. Örneğin; bazı el motorları sadece gravür yapmak için uygunken bazı el motorları metal, cam, ahşap, plastik, seramik gibi malzemelerde hem gravür hem de kesme, kanal açma, taşlama, bileme, parlatma, temizleme ve oyma yapabilmektedir. Sadece mini bir testere görevi gören el motorlarından hem hobinizde hem de evinizdeki basit tadilat işlerinde yardım alabilirsiniz. Çok amaçlı bir el motoruna ihtiyacınız varsa çok aksesuarları bir model tercih edebilirsiniz.
 

Tutkal tabancaları ve gazlı havyalar

Tutkal tabancaları ev çevresinde seramik, ahşap, plastik, cam vb. yapıştırmak gibi hızlı, hafif amatör çalışmalar için idealdir. Değiştirilebilir uçlu tutkal tabancaları ile ev içinde ve dış mekanda mobilya, ahşap ve seramik tamirlerini rahatlıkla yapabilirsiniz.

Gazlı havyalar ise lehimleme, daraltma, kaynak vb. işlerde kullanılabilen çok yönlü sabit yakıcılardır. Gazlı havyayı kopan metal parçaları lehimleme ile birleştirmede, pirogravür yakma resim sanatı gibi hobilerinizde kullanabilirsiniz.
 

En önemli bahçe aletleri

Bahçeli bir evin en önemli ihtiyaçlarının başında çim biçme makinesi, ağaç dalı öğütücüsü, çit kesme makinesi, havalandırma makinesi ve zincirli ağaç kesme makinesi gelir. Bu makinelerin kullanım sırası ise şu şekilde olmalıdır:

Bahçenizde çim örtüsü sağlıklı bir şekilde duruyorsa, öncelikle kesme ve budama işlerinizi yapın. Çit kesme, kenar kesme, ağaç budama gibi işlemlerde kuru dal parçaları bahçe zeminine dökülecektir. Zeminde kalan atıklar çim biçme makinenize zarar verebileceğinden öncelikle bu çöpleri öğütme makinesine atın. Bahçe çöpünü ortadan kaldırdıktan sonra çim biçme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bahçenizde çim örtüsü yoksa toprak havalandırma makinesi ile toprak yüzeyinde oluşan yosun görünümünü ortadan kaldırabilirsiniz. Bahçe toprağının verimini artırmak için öğütücüden çıkan atıkları gübre olarak kullanabilirsiniz. Çiçek, sebze, fide ekme işlerini sona ayırın.


Bu yazı daha önce 546 kez okundu.

Yorum Yaz

Adınız

Email

Yorum

0 Yorum

Bu yazıya henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

en çok okunanlar

 Matkap Seçerken Nelere Dikkat Edilir?

Matkap Seçerken Nelere Dikkat Edilir? 13 Mar, 2021

İhtiyaç Duyulan Hobi ve Bahçe Ürünleri Nelerdir?

İhtiyaç Duyulan Hobi ve Bahçe Ürünleri Nelerdir? 13 Mar, 2021

Evdeki Tadilat İşlerinde Gerekli Hırdavat Malzemeleri

Evdeki Tadilat İşlerinde Gerekli Hırdavat Malzemeleri 13 Mar, 2021

Blog Kategorileri