Adres

Yeni Sanayi Mahallesi C/9 Blok 1002 Sok. No:47 Nazilli-Aydın

Telefon/Faks

02563161731-2306
02563161552

Matkap Seçerken Nelere Dikkat Edilir?

 Matkap Seçerken Nelere Dikkat Edilir?

13Mar

2021

Genel

Matkap Seçerken Nelere Dikkat Edilir?

Matkap Seçerken Nelere Dikkat Edilir?

Neden darbeli matkap almalısınız?

Darbeli matkaplar darbe mekanizmasına sahiptir. Bu, çalışırken dönme işlevinin yanında ileri-geri hareketle malzemeye darbe uygulayarak delme işlemini kolaylaştıran bir özelliktir. Eğer delme işlemi gerçekleştireceğiniz zemin dayanıklı bir beton ya da metal malzemeyse darbeli matkap tercih edebilirsiniz. Hem profesyonel işlerde hem de evdeki basit tadilatlarda kullanılabilecek, farklı watt gücünde darbeli matkap çeşitleri bulabilmek mümkündür. Örneğin; 36 V akü gerilimli dakikada 1800 devir yapabilen ve yine dakikada 27.000 darbe uygulayabilen bir darbeli matkapla ahşap ve metalde en zor vidalama ve delme uygulamaları yapabilirsiniz. Ya da 18 V akü gerilimli dakikada 900 devir ile 5.000 darbe uygulayabilen bir darbeli matkapla evinizdeki basit kırma, delme ve vidalama işlerini rahatlıkla yapabilirsiniz.
 

Neden darbesiz matkap almalısınız?

Darbesiz matkaplar dönerek delme işlemi yapar, darbe uygulamaz. Ancak yüksek devir sayısına sahip bir darbesiz matkapla da dayanıklı bir taş duvarda ya da metal malzemede de delik açabilir, vidalama yapabilirsiniz. Dakikada 1300 devir yapabilen bir darbesiz matkapla ev işlerinde, dakikada 3800 devir yapabilen bir darbesiz matkapla ahşap ve metaldeki işlerinizde yüksek verim alabilirsiniz.

Genellikle evlerdeki basit delme ve vidalama işlerinde sıklıkla kullanılan darbesiz matkabınızı, cihazın devir sayısını ve tork kademelerini dikkate alarak seçebilirsiniz.
 

Matkap akülü mü, elektrikli mi olmalı?

Elektrikli ve akülü matkaplar arasındaki tek fark, elektrikli aletlerin elektrik bağlantısı ile kullanılması, akülü aletlerin şarj edilerek kullanılmasıdır. Akülü el aletleri priz ve kablo derdi olmadan kullanılabildiği için daha kullanışlıdır. Elektrik kesintilerinde ya da elektrik bağlantısının kesilmesi gereken çalışma ortamlarında LED ışık özellikli akülü matkaplar, işinizi tamamlayabilmeniz açısından size kolaylık sağlar. Akülü matkapların aküleri uzun süre dayanacak şekilde tasarlandığından tadilat işleriniz yarım kalmayacaktır. Akü takibi yapmak yerine elektrik kullanımını tercih ediyorsanız, elektrikli darbeli ya da darbesiz matkapları, pratik bir kulanım sağlamak istiyorsanız akülü darbeli ya da darbesiz matkapları tercih edebilirsiniz.


Bu yazı daha önce 486 kez okundu.

Yorum Yaz

Adınız

Email

Yorum

0 Yorum

Bu yazıya henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

en çok okunanlar

 Matkap Seçerken Nelere Dikkat Edilir?

Matkap Seçerken Nelere Dikkat Edilir? 13 Mar, 2021

İhtiyaç Duyulan Hobi ve Bahçe Ürünleri Nelerdir?

İhtiyaç Duyulan Hobi ve Bahçe Ürünleri Nelerdir? 13 Mar, 2021

Evdeki Tadilat İşlerinde Gerekli Hırdavat Malzemeleri

Evdeki Tadilat İşlerinde Gerekli Hırdavat Malzemeleri 13 Mar, 2021

Blog Kategorileri